Бути чи не бути?

19 Грудня 2021

Наприклад, працівник, висловивши свою бунтівну позицію, при звільненні не виходить на роботу і не забирає трудову книжку. Роботодавець, у свою чергу, вважає, що йому не потрібно вживати жодних заходів з повернення трудової книги такому працівнику та дає лише доручення своїм відповідним підрозділам звільнити його і подати відповідну звітність у контролюючі органи.

Чи правильно так роботи?

Хочемо прокоментувати описану ситуацію з урахування правової позиції Верховного Суду. Так, роботодавець зобов’язаний розрахувати працівника в день звільнення і видати йому трудову книжку. Однак як це зробити, якщо працівник не виходить на роботу і фізично не планує забирати трудову книжку? В даному випадку необхідно юридично правильно оформити документи на звільнення та відправити такому працівнику поштове повідомлення (з описом вкладеного) із  вказівкою  про  необхідність  отримання трудової книжки, а в певних випадках – надіслати трудову книжку засобами поштового зв’язку.

Які настають наслідки, якщо цього не зробити?

Через певний час працівник зможе подати до суду та стягнути з роботодавця заробітну плату за весь час вимушеного прогулу. Таким чином, роботодавець понесе необґрунтовані фінансові витрати, адже працівник фактично буде сидіти вдома і, саботуючи судовим процесом, отримає кошти за час вимушеного прогулу (якого де юре не було).

Верховний Суд зазначив, що подібних випадках чинне законодавство передбачає право працівника на зміну дати звільнення у зв`язку із затримкою видачі трудової книжки. У такому разі днем звільнення вважається день її видачі, проте така зміна дати передбачає лише перенесення дати звільнення, а не поновлення працівника на роботі на вказаний період.
Ознайомитись з правовою позицією Верховного Суду щодо перенесення дати звільнення у зв’язку затримкою видачі трудової книжки можна за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/99521544

Вам потрібна допомога?

Ваші надійні адвокати з англійськими традиціями успіху