19 Грудня 2021
Чому не можна поспішати зі зверненням до суду без ретельної підготовки позову, правильно визначивши ВИМОГИ до Відповідача та ОБСТАВИНИ, які підтверджують ці вимоги?
Про зміну предмета та підстав позову
Звертаємо Вашу увагу, що зміна предмета позову означає зміну вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову – зміну обставин, на яких ґрунтуються вимоги особи, яка звернулася з позовом.
Зміна предмету або підстав позову може відбуватися лише у межах спірних правовідносин. Одночасна зміна і предмета, і підстав позову не допускається. Наслідком розгляду заяви, зміст якої свідчить про одночасну зміну предмета і підстав позову, є повернення такої заяви та розгляд раніше заявлених позовних вимог, якщо позивач не відмовляється від позову. Водночас, у таких випадках позивач НЕ позбавлений права звернутися з новим окремим позовом у загальному порядку.
Отже, коли Ви звертаєтесь до суду, а пізніше в процесі бажаєте доповнити свої ВИМОГИ до відповідача, при цьому зазначивши ВЖЕ ІНШІ ОБСТАВИ, суд може Вам повернути позовну заяву (і знову потрібно починати все «з нуля»). Таким чином, буде втрачено значно більше часу на вирішення спору, ніж при умові, якщо від самого початку підготувати позовну заяву професійно та звернутись до суду зі сформованою правильною юридичною стратегією.
Ознайомитися з позицією Верховного Суду з питань зміни предмета та підстав позову можна за наступним посиланням (Постанова від 30.08.2021 у справі № 520/11672/19, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду): https://reyestr.court.gov.ua/Review/99250420
Ваші надійні адвокати з англійськими традиціями успіху